Práce s kartou Virtuální stanice
Karta Virtuální stanice se nachází na liště nabídky controlleru, když je controller zvolen ve struktuře továrny
Virtuální stanice představuje softwarovou abstrakci controlleru. V rámci jednoho controlleru lze vytvořit několik virtuálních stanic. Každá virtuální stanice se chová jako controller. Virtuálním stanicím lze podle potřeby přidělovat různé konfigurace.
Z nabídky virtuální stanice lze zvolit úkol, přiřadit konfigurace příslušenství, přiřadit nástroj, monitorovat a upravovat příchozí a odchozí signály prostřednictvím diagnostiky a nastavit parametry komunikačního protokolu. Ikona virtuální stanice je k dispozici pro FlexController i Power Focus 6000
Pro FlexController není koncept virtuální stanice platný. Architektonický design softwaru je shodný pro oba typy controllerů, a proto se virtuální stanice objevuje i na rozhraní controlleru FlexController.
Vlastnosti controlleru, kromě dalších např. strategie utahování s malou reakční silou a funkce společné pro všechny controllery, vyžadují licence distribuované prostřednictvím Systému správy funkcí (FMS). Konfigurace funkcí a vlastností je sice možná bez specifických licencí, ale přiřazování a používání těchto funkcí bude vyžadovat, aby v controlleru byla nainstalovaná odpovídající licence. Podrobnější informace o licencích naleznete v oddíle Licence (FMS).
- Přehled virtuální stanice
- Přiřazování typů licencí a funkcí virtuální stanici
- Přiřazení nástroje virtuální stanici
- Přiřazení úkolu virtuální stanici
- Přiřazení příslušenství virtuální stanici
- Přiřazení konfigurace obecné virtuální stanice
- Konfigurace nástrojů ve virtuální stanici
- Virtuální stanice – Vlastnosti
- Mapování provozní sběrnice ve virtuální stanici
- Virtuální stanice – Protokoly
- Virtuální stanice – Diagnostika
- Virtuální stanice – Ruční režim