Konfigurácia manuálneho režimu vo virtuálnej stanici

Manuálny režim pre virtuálnu stanicu sa používa na vytvorenie úloh, pokiaľ je nástroj v uzamknutom režime. V prípadoch, keď je nástroj z určitého dôvodu uzamknutý (napríklad preto, že nástroj je mimo stopy TLS), stále môže byť potrebné s nástrojom vykonať určité úlohy, napríklad núdzové práce. Konfiguráciou ručného režimu pre virtuálnu stanicu môžu používatelia určiť, aké signály sa pri zadávaní ručného režimu vysielajú (prichádzajúce signály), akú úlohu je možné vykonať v manuálnom režime (sekundárna úloha) a aké signály sa vysielajú pri opustení ručného režimu (Signály pri opustení).

Keďže požadované scenáre sa môžu medzi rôznymi používateľmi líšiť (t. J. ktoré signály vysielať pri vstupe a ukončení a akú úlohu majú vykonať), ručný režim je plne konfigurovateľný pre každú virtuálnu stanicu.

Konfigurácia pozostáva z troch prvkov: prichádzajúce signály, opustenie signálov a sekundárna úloha (všimnite si, že primárna úloha je úloha (automatická) priradená k virtuálnej stanici pod úlohou).

  1. V zobrazení Domov prejdite na kartu Virtuálna stanica a v ľavej table vyberte virtuálnu stanicu, ktorú chcete nakonfigurovať. Potom prejdite do okna Úloha a vyberte Nastaviť manuálny režim

  2. Na obrazovke konfigurácie manuálneho režimu vyberte možnosť Vybrať úlohu v okne Sekundárna úlohu. Toto určuje, ktorá úloha sa má spustiť v manuálnom režime.

    Ak nie je nastavená žiadna sekundárna úloha, v manuálnom režime bude použitá primárna úloha.

    Rovnaké typy úloh (uťahovanie sekvencia dávky, zdroj) môžu byť nastavené pre sekundárnu úlohu ako aj pre primárnu úlohu.

  3. Nastavte vstupné signály výberom ikony plus v dolnej oblasti sekcie Vstupné. Parametre pre vstupné signály si pozrite nižšie.

  4. Nastavte výstupné signály výberom ikony plus v dolnej oblasti sekcie Výstupné. Parametre pre výstupné signály si pozrite nižšie.

Maximálny počet signálov, ktorý je možný nastaviť pre vstupné a výstupné, je 99.