Konfigurácia manuálneho režimu vo virtuálnej stanici

Manuálny režim pre virtuálnu stanicu sa používa na vytvorenie úloh, pokiaľ je nástroj v uzamknutom režime. V prípadoch, keď je nástroj z určitého dôvodu uzamknutý (napríklad preto, že nástroj je mimo stopy TLS), stále môže byť potrebné s nástrojom vykonať určité úlohy, napríklad núdzové práce. Konfiguráciou ručného režimu pre virtuálnu stanicu môžu používatelia určiť, aké signály sa pri zadávaní ručného režimu vysielajú (prichádzajúce signály), akú úlohu je možné vykonať v manuálnom režime (sekundárna úloha) a aké signály sa vysielajú pri opustení ručného režimu (Signály pri opustení).

Keďže požadované scenáre sa môžu medzi rôznymi používateľmi líšiť (t. J. ktoré signály vysielať pri vstupe a ukončení a akú úlohu majú vykonať), ručný režim je plne konfigurovateľný pre každú virtuálnu stanicu.

Konfigurácia pozostáva z troch prvkov: prichádzajúce signály, opustenie signálov a sekundárna úloha (všimnite si, že primárna úloha je úloha (automatická) priradená k virtuálnej stanici pod úlohou).

  1. Prejdite do ponuky Virtuálnej stanice a kliknite na virtuálnu stanicu na konfiguráciu, potom pod možnosťou Úloha kliknite na Nastaviť manuálny režim

  2. V manuálnom režime obrazovky konfigurácie nastavte sekundárnu úlohu. Toto určuje, ktorá úloha sa má spustiť v manuálnom režime.

    Ak nie je nastavená žiadna sekundárna úloha, v manuálnom režime bude použitá primárna úloha.

    Rovnaké typy úloh (uťahovanie sekvencia dávkovania, zdroj) môžu byť nastavené pre sekundárnu úlohu ako aj pre primárnu úlohu.

  3. Nastavte prichádzajúce signály na odoslanie kliknutím na ikonu plus v dolnej oblasti časti Príchod. Parametre pre prichádzajúce signály nájdete nižšie.

  4. Odchádzajúce signály, ktoré sa majú odoslať, nastavíte kliknutím na ikonu plus v dolnej oblasti časti Odchod. Parametre pre odchádzajúce signály nájdete nižšie.

Príchod a odchod môže mať pridelený len limitovaných 99 signálov.